Ile wody powinno się pić podczas odchudzania?

przez / niedziela, 08 Luty 2015 / Opublikowano wTrwałe odchudzanie

wodaOrganizm ludzki w ok. 70% składa się z wody. Pijąc wodę nawodnisz swój organizm, dzięki czemu skóra stanie sie jędrniejsza i bardziej delikatna. Napój ten poza właściwościami zdrowotnymi posiada również właściwości odchudzające, o czym wiele kobiet nie wie.

Odpowiednia ilość spożywanej wody w ciągu dnia pomaga usunąć toksyny     z organizmu, które często zaburzają przemianę materii. Poza tym, napój ten przyspiesza przemianę materii, dzięki czemu wspomaga odchudzanie. Staraj się pić niegazowaną wodę mineralną, ponieważ zawiera o wiele więcej składników mineralnych niż woda źródlana.

 

 

 

 

Niegazowana woda mineralna a odchudzanie

Dlaczego powinno się pić niegazowaną wodę mineralną? Jak już wspomniałem, niegazowana woda nawadnia i oczyszcza organizm oraz przyspiesza przemianę materii. Przede wszystkim dlatego, że jest wchłaniana o wiele lepiej przez organizm niż woda gazowana. Podczas odchudzania staraj się pić 2 – 2,5 litra niegazowanej wody mineralnej na dobę.

Woda gazowana jest moczopędna, oznacza to, że po wypiciu organizm wydala ją o wiele szybciej niż wodę niegazowaną. Możesz zrobić test: wypij szklankę niegazowanej wody mineralnej 2 godziny po posiłku i obserwuj po jakim czasie pojawi się uczucie głodu. Następnego dnia wypij 2 godziny po posiłku, ale szklankę gazowanej wody mineralnej i obserwuj, po jakim czasie pojawi się uczucie głodu.

Sama przekonasz się, że woda gazowana wzmaga uczucie głodu, w związku z tym jej picie jest niekorzystne podczas odchudzania.

Jak powinnaś prawidłowo pić wodę?

Przede wszystkim staraj się pić powoli i małymi łyczkami. Woda przeznaczona do picia w ciągu dnia powinna być ciepła lub stać w pokojowej temperaturze. Zimna woda podobnie jak gazowana sprawi, że szybko poczujesz się głodna. Nawet, jeżeli będziesz opierać się pokusie sięgnięcia po przekąskę między posiłkami głównymi to może nastąpić pogorszenie nastroju. A to nie jest korzystne podczas odchudzania.

Podsumowując: pij 2 – 2,5 litra niegazowanej wody mineralnej na dobę. Pij małymi łyczkami i powoli. Takie picie wody pomoże Ci trwale i skutecznie schudnąć. Pierwszą szklankę pij zawsze na czczo, dodatkowo możesz dodać sok z cytryny. Taki napój korzystnie wpłynie na przemianę materii i usunie toksyny powstałe podczas nocy.

 

 

Dodaj komentarz


W GÓRĘ