Dietetyczne śniadanie

przez / poniedziałek, 02 Luty 2015 / Opublikowano wTrwałe odchudzanie

Niektóre kobiety pomijają śniadanie ponieważ uważają, że dzięki temu schudną. Niestety, często przynosi to efekt odwrotny do zamierzonego. Dzieje się tak dlatego, że organizm zaczyna magazynować energię w postaci tkanki tłuszczowej – efekt obronny przed wygłodzeniem.

Ponadto, pomijanie jednego z posiłków głównych, spowalnia przemianę materii, co również niekorzystnie wpływa na sylwetkę.

 

 

 

 

 

 

 Czy jadasz śniadania?

Twoje menu powinno składać się z 4-5 posiłków: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek (możesz go pominąć jeżeli nie odczuwasz głodu) i kolacja. Przerwa między posiłkami nie powinna przekraczać 3 godzin. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i powinien stanowić ok. 30% dobowego zapotrzebowania na energię.

Istnieją kobiety, które rano w ogóle nie mają apetytu. Jeżeli Jesteś taką osobą to proponuję Ci, na początku spożywać minimalną porcję śniadania. Dzięki temu zaczniesz przyzwyczajać swój organizm do porannego posiłku. Jeżeli nie jesz śniadania, to obiad staje się śniadaniem, a kolacja obiadem. W związku z tym, przed snem może pojawić się silne uczucie głodu i zwiększa się prawdopodobieństwo, że sięgniesz po tuczące przekąski.

Jeżeli natomiast na śniadanie spożywasz tuczące kalorie to proponuję Ci wprowadzić zmiany.

Przepisy na dietetyczne śniadanie

Staraj się zjeść posiłek, który zawiera węglowodany złożone i białko. Białko zapewnia uczucie sytości, a węglowodany złożone zapewniają energię. Podsuwam Ci kilka pomysłów na szybkie i zdrowe śniadanie:

Do smarowania pieczywa używaj margaryny roślinnej lub masła roślinnego. Te produkty na ogół zawierają sterole roślinne, które utrzymują w normie zły cholesterol LDL.

Jajecznica z warzywami: 2 całe jaja, 3 białka, wymieszaj z pokrojonymi warzywami. Smaż na patelni z niewielką ilością oleju słonecznikowego. Spożywaj z pieczywem pełnoziarnistym. Jeżeli podana porcja jest zbyt mała dla Ciebie, to możesz dołożyć więcej białek.

Energiczne kanapki: ułóż na kromce pieczywa pełnoziarnistego niskotłuszczowy ser, chudą wędlinę, pomidora i ogórka. Takie kanapki zapewnią Ci energię na cały poranek.

II śniadanie a odchudzanie

II śniadanie również jest ważne w procesie odchudzania i jest obowiązkowe. Drugie śniadanie może składać się z przekąski węglowodanowo – białkowej lub białkowej. Na drugie śniadanie możesz przekąsić jogurt z otrębami owsianymi, wypić, batonik proteinowy lub zjeść sałatkę z tuńczyka. Ważne jest, abyś podczas każdego posiłku nie przejadała się.

Pamiętaj, że pomijanie któregokolwiek z posiłków głównych może prowadzić do nadwagi.

 

 

Dodaj komentarz


W GÓRĘ